FIRENCA / AUTOBUS – 5 dana
FIRENCA / AUTOBUS – 5 dana
Obiđite neke od najlepših gradova romantične Toskane. Doživite remek dela Mikelanđela, Leonarda, Donatela, Makijavelija u Firenci, čuveni centralni trg gde se održava „palio“- trka konja u Sijeni, poznate tornjeve u San Điminjanu, Krivi toranj u Pizi.
PROGRAM PUTOVANJA:
1. dan – BEOGRAD
Polazak oko 18:00 časova sa Lastine autobuske stanice (proveriti 3 dana pre putovanja tačno vreme i mesto polaska autobusa). Noćna vožnja kroz Hrvatsku i Sloveniju prema Firenci.
2. dan – FIRENCA
Prepodnevni dolazak u Firencu, grad u kome su živeli i radili Leonardo, Mikelanđelo, Donatelo, Makijaveli, Dante, Bokačo… Po dolasku obilazak grada: katedrala Santa Maria del Fiore, Krstionica Jovana Krstitelja, Trg Sinjori, Galerija Ufici (nije predviđena grupna poseta), most Vekio na reci Arno…Smeštaj u hotel. Slobodno vreme. Noćenje.
3. dan – FIRENCA – SIJENA – SAN ĐIMINJANO – FIRENCA
Doručak. Nakon doručka slobodno vreme za individualne aktivnosti ili mogućnost organizovanja fakultativnog odlaska do Sijene, prelepog grada koji je smešten u tipično toskanskom predelu. Sijena, idealana za ljubitelje vina i prirode, je grad sa očuvanim starim srednjovekovnim jezgrom, sa ogromnim kulturnim nasleđem, dok sam grad okružuju brojni vinogradi. Po dolasku obilazak grada: Gradska kuća, Katedrala u Sijeni, centralni trg (Piazza Campo) gde se održavaju kostimirane trke konja („palio”), Santa Maria de la Scala, prva bolnica u Evropi, Crkva Sv.Domenika, u kojoj se nalaze glava i palac Sv.Katarine, zaštitnice Italije. Nakon obilaska slobodno vreme za šetnju i individualne aktivnosti. Nastavak putovanja za San Điminjano (“Grad tornjeva“), utvrđen srednjovekovni grad, koji je poznat po dobro očuvanim tornjevima pod zaštitom UNESCO – a. Po dolasku obilazak grada: centralni gradski trg – Duomo, crkva Koleđata u kojoj je radio Girlandajo (Mikelanđelov učitelj), tornjevi… U poslepodnevnim časovima povratak u Firencu. Slobodno veče. Noćenje.
4. dan – FIRENCA – PIZA
Doručak. Napuštanje hotela. Slobodno vreme za individualne aktivnosti u Firenci ili mogućnost fakultativnog odlaska do Pize. Po dolasku obilazak grada: Krivi toranj, katedrala, krstionica, Kampo Mirakul… Slobodno vreme nakon obilaska. U poslepodnevnim časovima povratak za Firencu i nastavak puta ka Beogradu. Noćna vožnja kroz Sloveniju i Hrvatsku prema Srbiji.
5. dan – BEOGRAD
Dolazak u Beograd u jutarnjim časovima. ( Kraj usluga )
Paket aranžman / autobuski prevoz, smeštaj i obilasci
SPECIJALNA PONUDA: Ograničen broj soba |
||||
Opis |
Hotel |
Termin putovanja |
Ukupna cena po osobi |
|
Jesen |
Hotel 3* |
23.09.-27.09.2016. |
SPECIJALNA PONUDA 125 € RASPRODATO |
|
139 € Ima mesta |
||||
Jesen |
Hotel 3* |
21.10.-25.10.2016. |
SPECIJALNA PONUDA 125 € RASPRODATO |
|
139 € Ima mesta |
||||
Jesen |
Hotel 3* |
21.10.-25.10.2016. |
SPECIJALNA PONUDA 125 € |
|
139 € |
||||
Jesen |
Hotel 3* |
10.11.-14.11.2016. |
SPECIJALNA PONUDA 125 € |
|
139 € |
||||
Jesen |
Hotel 3* |
02.12.-06.12.2016. |
SPECIJALNA PONUDA 125 € |
|
139 € |
CENA ARANŽMANA OBUHVATA:
- prevoz autobusom turističke klase na relacijama navedenim u programu (visokopodni, sa klimom, TV-om i audio opremom)
- smeštaj u Firenci (2 noćenja sa doručkom – kontinentalni švedski sto) u hotelu sa 3* u 1/2 i 1/2+1 sobama
- obilaske prema programu (Firenca)
- troškove organizacije i vođenja aranžmana
- usluge licenciranog pratioca grupe
CENA ARANŽMANA NE OBUHVATA:
- međunarodno zdravstveno osiguranje za ceo period boravka (izdaje se u agenciji, osigurana suma je 30.000 €) – 6 € (osobe od 19 – 64 god.), 4 € (deca od 6 meseci – 18 god.), 11 € (osobe od 65 – 80 god.)
- PREPORUKA AGENCIJE JE DA PUTNIK POSEDUJE OVU VRSTU OSIGURANJA
- obaveznu gradsku komunalnu taksu u Firenci (uvedena 31.03.2015., plaća se na recepciji hotela) – za boravak u hotelima sa 3 * – 3,5 € po noćenju / po osobi, a za boravak u hotelima sa 4 * – 4,5 € po noćenju / po osobi.
- ulaznice i fakultativne izlete
CENE FAKULTATIVNIH IZLETA PO OSOBI (podložne su promenama, minimum za realizaciju izleta je 30 putnika, deca od 2-12 godina ostvaruju popust, deca od 0-2 godine besplatno):
- Sijena i San Điminjano – 30 € / 20 € deca,
- Piza – 25 € / 15 € deca
NAPOMENE U VEZI FAKULTATIVNIH IZLETA:
- Fakultativni izleti nisu obavezni deo programa i zavise od broja prijavljenih putnika. Cena se uglavnom sastoji od troškova rezervacije, prevoza, vodiča, ulaznica, organizacije… Termini fakultativnih izleta su promenljivi i zavise od slobodnih termina po lokalitetima, broja prijavljenih putnika i objektivnih okolnosti. Fakultativni izleti su organizovani od strane lokalne agencije, ino-partnera organizatora putovanja. Svu odgovornost prilikom izvođenja fakultativnih izleta snosi ino-partner.
DOPLATA ZA 1/1 SOBU: 40% od cene aranžmana
POPUSTI:
- deca od 0 – 2 godine besplatno u pratnji dve punoplatežne osobe (imaju sedište u autobusu, nemaju ležaj u hotelu)
- deca od 2 – 12 godina popust 10% u pratnji dve punoplatežne osobe (imaju sedište u autobusu, imaju ležaj u hotelu)
- treća odrasla osoba u 1/2+1 sobi popust 5%
SOPSTVENI PREVOZ:
- CENA ARANŽMANA SE UMANJUJE ZA 60 € (odrasli) i 50 € (deca od 2-12 god.), osim za polaske za Uskrs i 1.Maj
- ZA POLASKE DO MAJA MESECA NE POSTOJI MOGUĆNOST UMANJENJA CENE ZA SOPSTVENI PREVOZ
- pre polaska na put podići u agenciji vaučer, koji mogu tražiti granične vlasti prilikom ulaska u druge zemalje
- postoji mogućnost dodatnih noćenja uz doplatu u gradovima po izboru (raspitati se u agenciji)
OPIS I LOKACIJA HOTELA :
Hotel iz ove ponude ima restoran, a svaka soba ima tuš/WC. Smeštaj je u navedenom hotelu do popune mesta:
- u Firenci (Italija) sa 3* ili sličan
HOTEL AUTOPARK 3* – autopark.hotelinfirenze.com ili do popune mesta
Nalazi se u poslovnoj zoni Firence, na liniji gradskog prevoza, na oko 15 minuta od svih većih istorijskih znamenitosti. Gostima
je na raspolaganju bar i restoran. Sve sobe poseduju tuš/WC, fen, TV i internet. Doručak – kontinentalni švedski sto.
HOTEL B &B Novoli 3* – www.hotel-bb.com/en/hotels/firenze-novoli.htm ili do popune mesta
Izuzetno moderan hotel koji je nalazi na oko 4 km od centra, na liniji gradskog prevoza 22, koja vozi do istorijskog jezgra grada.
Gostima je na raspolaganju bar i restoran. Sve sobe poseduju tuš/WC, fen, TV i internet. Doručak – kontinentalni švedski sto.
NAČINI PLAĆANJA ARANŽMANA :
1. 30% prilikom rezervacije, a ostatak od 70% najkasnije 10 dana pre putovanja
2. 30% prilikom rezervacije, a ostatak od 70% u jednakim mesečnim ratama čekovima građana (uz doplatu od 1.5 % po mesecu, na deo koji se plaća odloženo) najkasnije do:
- Za polaske od 01.06. do 01.10.…………….….…..najkasnije do 15.12.2016.
- Za polaske od 01.10. do 01.02.…………….……. najkasnije do 15.02.2017.